Novosti i obavijesti 11. 10. 2022.

Mjesec hrvatske knjige 2022.

Manifestacija Mjesec hrvatske knjige svake se godine obilježava od 15. listopada do 15. studenoga. Ovogodišnja je tema Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija (generacija Y, generacija Z…), a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Tom temom želi se skrenuti pozornost na prilagodbu knjižnica potrebama novih generacija, ali i ukazati na specifična obilježja današnjih mladih – mobitel u ruci, ekološku osviještenost, kao i osamljenost i zabrinutost – te istaknuti kako im knjižnice, odnosno, knjige mogu pomoći.

Gradska knjižnica Vrgorac svojim je korisnicima pripremila bogat program, akcije i novosti tijekom Manifestacije.

Najveća je novost da se djeci, mladima, studentima, nezaposlenima i umirovljenicima  odobrava BESPLATNO ČLANSTVO!

Vjerujemo da će svatko za sebe pronaći bar jednu temu zbog koje će posjetiti knjižnicu i sudjelovati u aktivnostima. Vidimo se u knjižnici!

Misli na sebe – čitaj!